World of Warships si můžeme zahrát díky běloruskému vývojářskému týmu. Původní datum vydání bylo v září 2015 a hra je dostupná pro Windows. Podobný název neomylně odkazuje na hru World of Tanks a tato hra s ní má nemálo společného.

World of Warships aneb válka s nudou

Jedná se o akční simulátor v režimu MMORPG. Hráč hraje za válečné lodě, volit můžete mezi několika různými zeměmi, začínalo se s plavidly japonskými a americkými, nabídka se postupně rozšiřovala. Mimo národnosti se lodě volí podle typu a tzv. tieru. Charakterem námořních bitev je dán fakt, že hra není tak dynamická jako například již zmíněný titul World of Tanks. Tento rys navíc podtrhují i násobně větší mapy, v nichž se bitvy odehrávají.

World of Warships Gameplay

Výběr jednotlivých plavidel je ale natolik pestrý, abyste si mohli volit i různorodé herní taktiky. A právě tady nakonec vývojáři zvítězili, když potenciální slabinu proměnili naopak v přednost. Od hry ale na druhou stranu nemůžeme čekat snahu o přílišnou realističnost.

K dispozici jsou lodě letadlové, lehké i těžké křižníky a mnoho dalších. U lodí však s největší pravděpodobností do budoucna zůstane. Ponorek se nedočkáme, neboť by přispěly ke snížení hratelnosti.

Plnou parou vpřed

Maximální počet hráčů, který se smí účastnit bitvy, je 24, vždy hrají reální hráči proti sobě. Čím úspěšnější v bitvách budete, tím víc vylepšení si můžete pořídit a ve hře se posouvat. Zejména široká nabídka plavidel, kterých je v současné době přes dvě stovky, a časté upgrady mají pak zásluhu na tom, že hra neztrácí postupem času dech.

Jakmile hráč vypustí loď do bitvy, má v podstatě poměrně málo možností, jak s ní nakládat. Lze střílet, měnit směr atd. Všechny ale vyžadují dostatek cviku, takže se zabavíte na dostatečně dlouhou dobu. Zužitkujete hlavně dobrý odhad.

Nutnost v průběhu hraní více přemýšlet dělá z World of Warships titul spíše taktický než akční. To u současných multiplayerů není úplně obvyklé. Potěší i vydařená grafika, která sice neoslní, ale vzhledem k hardwarové nenáročnosti ani nepobouří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here