World of Tanks vzešla z dílny původně běloruského vývojářského týmu. Zahrát si tuto hru můžeme od roku 2010, kdy se poprvé představila hráčům v Rusku. Titul je momentálně dostupný pro Microsoft Windows, Xbox 360, Xbox One, Playstation 4 a macOS.

Kultovní vojenská strategie

Multiplayerový simulátor se odehrává v pohledu třetí osoby. Pojetí hry je inspirováno tankovými bitvami první poloviny 20. století. Našince potěší, že mezi devítkou států, u nichž si můžete vybírat tanky, nechybí ani Česká republika. Hra je tak založena na velmi jednoduchém principu, kdy 15 hráčů bojuje proti další patnáctce.

World of Tanks Gameplay

Pokud bitvu vyhrajete, na vaše herní skóre se připíší kredity a získáte i nové zkušenosti. A právě ty jsou poukázkou k nákupu různých vylepšení. Byť existuje i další možnost a stále proto neutichá diskuse nad dokupováním takzvaných zlatých tanků a munice za reálné peníze. O výsledku naštěstí ovšem rozhodují nejen schopnosti jednotlivce, ale i úspěch týmové strategie všech hráčů.

Celkem si můžete vybrat ze šesti typů bitev a hned 400 bojových vozidel. Jakmile se do hry zaregistrujete, dostanete některý ze základních tanků a můžete hned začít, v cestě vám nestojí žádná komplikace. I pro svou přímočarost si hra vysloužila masivní oblibu mezi hráči na celém světě.

World of Tanks v roce 2018

V základním systému se nezměnila ani po několika letech svého fungování. V roce 2018 se s přepracovaným enginem oficiálně na veřejnost dostala verze 1.0. Ta se dočkala především znatelně působivějšího vizuálního ztvárnění.

Plastické prostředí i jednotlivé tanky působí více realisticky. Výsledný dojem podporují i zvukové efekty. Přetvoření se dočkaly i mapy a hratelnosti to rozhodně pomohlo. World of Tanks získala znatelně větší dynamiku. Spíše se vám tak vyplatí volit aktivní herní strategii.

Současně se opět dostává ke slovu už výše vzpomenutý kontroverzní pay2win model, hráči odmítaný, výrobci her často usilovně zatajovaný, kdy horší zaplatí a vyhraje. Platí to do značné míry i zde. Od 10. úrovně (tieru) si při nákupech vylepšení bez skutečných peněz prakticky nevystačíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here