SoulCalibur VI se do světa her podíval v říjnu 2018. Vydavatelem je japonské studio Bandai Namco Games. Hra je určena pro PlayStation 4, Xbox One a Microsoft Windows.

Poctivá bojovka z Japonska

Jedná se o další díl ze stejnojmenné série, která spatřila světlo světa už v 90. letech. Postupem let si vysloužila pověst jedné z nejlepších bojovek. Základní příběh se v tomto díle točí kolem mocného meče. Tato zbraň dokáže změnit průběh času a významně ovlivnit svého majitele.

Hrát můžete ve dvou režimech. V prvním, zvaném Libra of Soul, se vydáváte na strastiplné putování za zbraní nazvanou Soul Edge. Druhý režim Soul Chronicle absolvujete v kůži všech hrdinů jejich příběhy, případně si užijete příběh hlavní.

SoulCalibur VI Gameplay

Dlužno přiznat, že oba režimy jsou celkem „upovídané“. Vpřed se budete posouvat hlavně zdlouhavými rozhovory, kdy na samotné bitky až tak nedojde. Což je trošku škoda a jinak zajímavému příběhu to celkem ubírá na spádu.

Klíčovou zajímavostí je hlavně velmi robustní editor postav. Svého hrdinu si tak doladíte k dokonalosti. A že kreativitě se meze nekladou, to dokazují značně neortodoxní hráčské výtvory, které nadšenci záhy vypustili na internet. K dispozici jsou celkem dvě desítky postav, z toho tři jsou nové.

Pro každého něco

Mimo samotných hrdinů hrají přirozeně ve 3D prostředí velmi podstatnou úlohu také zbraně. Proto byla do SoulCalibur VI implementována novinka nazvaná Reversal Edge. Funguje jednoduše tak, že musíte využít takový útok, kterým dokážete přebít svého soupeře. Princip je podobný mechanismu známé hry kámen-nůžky-papír.

Vlastní bojový systém zůstal víceméně stejný jako v předchozích dílech. Vývojáři v tomto případě rozhodně neměli důvod drasticky inovovat něco, co úspěšně funguje. Co na něm lze ocenit je to, že si souboje užijí jak zkušení hráči, tak i naprostí začátečníci. Ti se mohou nechat provést i kvalitně zpracovaným tutoriálem.

Screeny ze hry:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here