Shadow of the Tomb Raider si mohli hráči poprvé užít na podzim roku 2018. Jde o výtvor japonského studia Square Enix. V současnosti je hra dostupná na PlayStation 4, Xbox One a Microsoft Windows.

Důstojný restart pro Laru Croft

Akční adventura je posledním dílem série Tomb Raider v obnovené podobě. Krásná archeoložka je vyznavačům počítačových her známá už od 90. let. A dlužno dodat, že se jedná o závěr více než důstojný. Už na první pohled vás totiž nadchne dechberoucí grafika.

V tomto díle Lara nejprve pátrá po pradávném artefaktu. Což se ovšem poněkud zvrtne a situace omylem skončí apokalypsou. Hlavní hrdinka se tak vlastně na nějaký čas dostává do role největší záporné postavy celého děje. Co se stalo, je potřeba napravit. A právě to máte v kůži sličné titulní postavy na starost vy.

Shadow of the Tomb Raider Gameplay:

Na slibný příběh je založeno a rozhodně je pravda, že při řešení tohoto úkolu se solidně zapotíte. Adventura obsahuje mnohem méně soubojů, zato na vás čeká větší množství logických hádanek. Přestřelky nám ale zůstaly, navíc se, jak se na správnou moderní hru sluší, vše odehrává v kulisách otevřeného světa.

Adventura, která chytí za srdce

Na zkoumání všeho, co vás obklopuje je ostatně založena i nejtěžší úroveň hraní. Tu si můžete nastavit sami podle vlastních schopností nebo podle aktuální chuti si tak trochu potrápit mozek. Za vyřešení rébusů vás čekají zasloužené odměny.

Užijete si stejně tak četné dějové odbočky, a to zejména v podmořském světě, který otevírá řadu nových možností a příležitostí k tomu, abyste zlepšili svoje schopnosti. I když je vývoj příběhu do jisté míry předvídatelný, dobrodružství Lary Croft má nezaměnitelnou atmosféru, kvůli které stojí za to hrát.

Kdo čeká prudké změny, možná bude zklamán. Lara Croft totiž víceméně pokračuje ve vyjetých kolejích a nabízí jen několik drobných vylepšení. Jakožto završení celého příběhu ale jednoznačně Shadow of the Tomb Raider stojí za to.

Screeny ze hry:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here