Vydání Red Dead Redemption 2 potěšilo hráče v roce 2018. Jde o další dílko amerického vývojářského studia Rockstar Games. Kdo si chce zahrát, může tak učinit na PlayStation 4 a Xbox One.

Co Red Dead Redemption 2 nabízí?

Druhý díl nás zavede do stejného prostředí jako jednička – na Divoký západ. Tentokrát se ale trochu posouváme v čase. Základní mechanismus hry se od prvního dílu také nezměnil, opět se jedná o akční záležitost, která se odehrává v otevřeném světě. To otevírá poměrně pestré možnosti pro interakci s okolím. Pokud jste si všimli podobných rysů s kultovní sérií GTA, nemýlíte se. Oba tituly mají stejného autora, takže se určitá podobnost jednoznačně nabízí.

Příběhem procházíte se členy gangu Van Der Linde, tedy přesněji se jím probíjíte. Westernový háv totiž skrývá poctivou střílečku. Tomu odpovídá i arzenál pěti desítek zbraní, které si navíc můžete různorodým způsobem upravovat. Vhodnou zbraň si volíte vždy podle aktuálních podmínek.

Red Dead Redemption 2 Gameplay

Počítat musíte i s tím, že gang rozhodně neuniká pozornosti strážců pořádku. Takže vás čeká snaha o únik před lovci hlav. Právě tahle složka rozhodně není samoúčelná, ale dodává příběhu na pestrosti.

Jak se budete bavit

Hratelnost posiluje i fakt, že tvůrci se rozhodli jít maximálně do detailů. Chcete mít co jíst? V tom případě si budete muset jednoduše něco ulovit. Najíst se totiž musíte, jinak se zhorší vaše schopnosti a ani váš věrný oř není zcela bezúdržbový. Podobně precizně dotažená je i grafika celého kousku.

Byla by chyba označit Red Dead Redemption 2 jen za bezzubou střílečku, na to je příliš promyšlená. Charakteristická je vysoká míra realističnosti, v jejímž rámci se samotným střílením paradoxně docela šetří a vy tak čas ve hře trávíte i ježděním na koni nebo komunikací se svými parťáky. Což je v tomto případě jedině ku prospěchu, příběh vás totiž jen tak neomrzí. I když faktem zůstává, že autoři na svůj původní záměr, tedy akci, zcela nerezignovali. Realita proto na mnoha místech přece jen musela kvůli zábavě ustoupit občas do pozadí.

Co si myslíte o hře vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here