Life is Strange 2 mají na svědomí japonští vývojáři Square Enix. Hra byla vydána v roce 2018, a to pro následující platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, Mac OS.

Emoce stříkající z obrazovky

V působivé adventuře dojde i na dávku nadpřirozena. První díl kladl silný důraz na vyprávění a mohl se chlubit prokreslenými charaktery postav. Druhý díl nám představuje úplně jiné hlavní hrdiny a tvůrcům rozhodně patří poklona za to, že se rozhodli nevařit z vody a za každou cenu neždímat předešlou část.

Na začátku se tak ocitáte v kůži dosud vlastně průměrného amerického teenagera. Poté jsme ovšem svědky zdánlivě nicotného konfliktu s jeho vrstevníkem. Ten vyústí až do zastřelení chlapcova otce, což v hochovi probudí zvláštní ničivou sílu. Následně musí Daniel, jak se hlavní hrdina jmenuje, utíkat z domova a vyhýbat se policii.

Life is Strange 2 Gameplay:

Dobrodružství může začít. Svoje kroky byste měli pečlivě vážit. Ovlivní totiž nejen směřování celého příběhu, ale i vývoj vaší postavy. Tajemno přitom v celém příběhu, jakkoli se to tak z úvodních sekvencí nemusí zdát, hraje až vedlejší roli.

Když grafiku vyvažuje soundtrack

Stěžejním tématem je hlavně vztah obou klíčových postav, tedy Daniela a jeho mladšího bratra. Oba chlapci jsou totiž v průběhu svého útěku odkázáni především na sebe. A s psychologií postav pracuje i dvojka Life is Strange více než skvěle. Což platí i pro ty vedlejší figury, které vám během vašeho putování zkříží cestu.

V ději se budete posouvat poměrně jednoduše. Musíte se pohybovat v prostředí a hledat ukryté předměty. Hádanek se objevuje celkem poskromnu. Svou jednoduchostí a intuitivním ovládáním je adventura určena hlavně svátečním hráčům.

Ovace si právem zaslouží hlavně nádherný soundtrack. Vytvořil ho Jonathan Morali z kapely Syd Matters. Naopak grafika má do prokreslenosti daleko, což je zejména u postav, které mají hlavně vyjadřovat emoce, trochu škoda. Přesto je vizuální ztvárnění určitým způsobem specifické a zapamatovatelné. Cílové skupině příležitostných hráčů tak vadit s největší pravděpodobností nebude.

Screeny ze hry

Jaké jsou vaše dojmy ze hry?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here