Multiplayerová online strategie Forge of Empires vznikla v Německu. Do světa byla vypuštěna už v roce 2014 a dnes ji můžete hrát na platformách Android a iOS.

Pro vyznavače politiky a taktizování

Jde o propojení budovatelské a tahové strategie, principem je hra podobná Civilizaci. Na samém počátku se hráč ocitá v roli vůdce malého kmene. Ten máte moc rozšiřovat, proto z původně nevelké osady dokážete postupem času vybudovat mocné impérium. Hra je inspirována historií, proto si pocházíte skutečnými dějinnými epochami. Děj se začíná odvíjet v době kamenné a s objevem nové technologie pro příslušné období se posouváte dál.

Vaše snažení vám komplikují počítačem řízení protivníci i bitvy s hráči reálnými. Zásadní je tak pro posun ve hře nejen vaše individuální snažení o rozvoj říše, ale i to, jak umíte spolupracovat s ostatními. Ani v konfliktech totiž vždycky nevítězí ten, kdo má silnější jednotky. Politika hraje ve světě Forge of Empires zásadní roli, s dalšími hráči realizujete obchody, které vám přinesou potřebné suroviny a zboží.

Forge of Empires Gameplay:

Zábava na dlouhé zimní večery

Hra přináší víceméně standardní prvky webových strategií. Výrazným kladem tohoto počinu je ale hlavně jejich zpracování, a to jak po stránce vizuální, tak i zvukové. Herní jádro tkví hlavně v celé řadě možností. Přesunem od pravěku do současnosti totiž vaše působení ve fiktivním světě nekončí, podívat se můžete i do budoucnosti.

Navíc vám hra nabízí řadu možností na interakci s dalšími hráči. Před vámi se tak stále něco děje a strategie je ve srovnání s konkurencí daného žánru opravdu zábavná. Hru lze doporučit ale i na nenáročné odreagování. Rozhodně u ní totiž nemusíte sedět mnoho hodin.

I v případě tohoto projektu se tvůrci uchýlili k možnosti nakupovat prémiové položky, které váš vývoj znatelně urychlí. Do značné míry kontroverzní praktika ovšem není nijak rušivá, dost zábavy si užijete jednoznačně i v módu zdarma. Navíc bez nutnosti cokoli stahovat nebo instalovat.

Screeny ze hry:

Jak se vám líbí hra Forge of Empires?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here