Akční hru FarCry 5 si mohli vyznavači počítačových her poprvé užít v roce 2018. A to hned v poměrně široké škále platforem: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One a podporou pro Playstation 4 Pro, Xbox One S a Xbox One X. Stojí za ní francouzská vývojářská společnost Ubisoft Entertainment.

Hlavní motiv FarCry 5

Hra patří do stejnojmenné série a jedná se o už šestý díl. Jedná se o adventuru s tzv. otevřeným světem. Ten se odehrává v realistických kulisách – v kraji Hope County situovaném do USA. Zde bojujete proti vyznavačům sekty Eden’s Gate, které vede radikalizovaný kazatel.

FarCry 5 Gameplay:

Otevřený svět pak vnáší do hraní arkádový prvek prozkoumávání okolí. V rámci prostředí je nutné si poradit nejen s lidskými protivníky, ale také s okolním prostředím. Hráč se vždy ocitá v nehostinné divočině. Zahrát si můžete v módu singleplayer nebo multiplayer.

Je ostatně co objevovat. Vizuální zpracování se mimořádně povedlo a americká příroda je propracovaná do detailu. Rozmanitost se projevuje i na mimořádně širokém zbrojním arzenálu a dostupných vozidlech. Vůbec poprvé si můžete vyzkoušet i pilotování letadla.

Stojí FarCry 5 za hraní?

Šanci zaujmout má i systém kooperace: Hrou buď projdete ve spolupráci s lidským nebo zvířecím souputníkem, pokud se vám podaří si získat jejich důvěru. Zde je nutné přiznat, že umělá inteligence vašich kolegů, ale i protivníků není úplně zázračná. Pokud vás tak virtuální figury bavit nebudou, můžete spolupracovat také online se živým hráčem.

V současné době už také na hru vyšla další rozšíření, přičemž ta s původním příběhem už souvisí jen velmi volně. Zkušenosti z předchozích částí série celkem jasně ukázaly, že mezi hráči jsou tyto přídavky velmi populární. Aniž by přitom vadilo, že jsou poměrně předimenzované a s realitou nemají mnoho společného. Na zábavnosti a hratelnosti jim to neubírá nijak.

FarCry 5 bývá nejvíce vytýkána zejména slabší příběhová stránka a fakt, že se pohybuje v už poměrně dobře zajetých kolejích. Doporučit ji lze těm, kteří hledají primárně střílečku bez vyšších nároků na scénář.

Screeny ze hry:

Co si myslíte o hře vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here