Chasm rozhodně není postavena na pocitu nostalgie k videohrám, kterou si spousta zanícených hráčů pamatuje z dětství. Ve hře vyniká stylový retro nádech vydaný právě na Nintendo Switch. Svět ve hře je rozsáhlý a jedinečný, který zde můžete prozkoumávat skoro do nekonečna.

Chasm Gameplay

Na povrch vypadá příběh hry poměrně standardně, podobný klasickým fantasy RPG. Jste poslán na misi, abyste získali své místo jako rytíř Guildovského království. Začínáte na zámku, kde prozkoumáte různá tajemná zákoutí.

Dobrodružství se odehrává pod zemí, když prohledáváte labyrint tunelů, ve kterých bojujete s monstry. Cílem je zachránit unesené horníky a vesničany a porazit stále obtížnější příšery, abyste nakonec obnovili zašlou slávu vašeho dolu pro dobro království.

Chasm vyniká v jedinečnosti svých map a může se pochlubit ručně navrženými místnostmi, které společně perfektně zapadají do nové mapy s každým novým startem.

Hru můžete hrát znovu a znovu, aniž byste ztratili jakoukoli novinku, kterou jste předtím prozkoumali. Postupně tak prozkoumáváte další části mapy i s ostatními hráči. To dělá téměř nevyčerpatelné množství hratelných hodin.

Atmosféra hry je přesně to, co chcete. Umělecký styl odborně propojuje plynulost pohybu, kterou nabízí současná technologie s 8bitovým stylem, který zakrývá nostalgickou atmosféru.

Dokonce i instrukce ke hře jsou napsány s určitým středověkým vkusem, které se nacházejí ve svitcích roztroušených po celém herním dobrodružství. Mnoho z nich je zasazeno do tradice, které dělají, že i ty nejzákladnější části hry jsou zde zajímavé. A právě díky těmto částem hry získáte spoustu nových informací o příběhu, který hrajete.

Jakmile jste v dolu, máte úplnou svobodu k prozkoumávání vytvořených map. Zápasíte proti nepřátelským stvořením a hledáte pokladní truhly obsahující cenné předměty, které vám pomohou pokračovat. Monstra, s nimiž se setkáte, jsou někdy celkem těžko porazitelná. Knihy a rozhovory, které máte s lidmi, se kterými se ve hře potkáte, jsou napsány zajímavým retro způsobem, který vás pohltí do této hry.

Ikdyž je na trhu spoustu jiných her na toto téma, hratelnost a kreativita dělá z Chasm opravdu zábavný herní hit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here