Call of Duty: Black Ops 4 vyšla v roce 2018, konkrétně na podzim. Vydavatelem je americká společnost Activision. Hra je dostupná pro PlayStation 4, Xbox One a Microsoft Windows.

Co přináší Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty s podtitulem Black Ops 4 je dalším pokračováním legendární série téhož názvu. Věrná je stěžejnímu tématu, to znamená pořádné akci. Na rozdíl od předešlého dílu, který se vracel do období druhé světové války, zde ovšem máme ryze moderní pojetí.

Ocitáme se totiž v kůži členů elitních jednotek, jejichž misí jsou tajné operace. Množné číslo je na místě, hra totiž přišla o singleplayer a soustředí se výhradně na multiplayer. Ten je opravdu vyladěný, překvapivý je třeba prvek uzdravení postavy. Po střetu s protivníkem se totiž musíte rozhodnout: Budete bezhlavě pálit dál nebo si hodláte lízat příslovečné rány?

Call of Duty: Black Ops 4 Gameplay:

Mimo běžného multiplayeru si můžete zahrát ještě v battle royale režimu Blackout a v módu Zombies, který v rámci série není novinkou, ale patří k již osvědčené zábavě. Společné mají jedno: Hratelnost je na solidní úrovni. Naopak to, čím se od sebe jednotlivé módy liší, jsou mapy, herní styl i ranking.

Jak je na tom hratelnost

Ve hře je jednoznačně patrné zrychlení, které může být pro nováčky poměrně matoucí. Pokud s Call of Duty nemáte zkušenosti, vyzkoušejte si nejprve týmové soutěže. Na nich si dostačujícím způsobem ovládání osaháte.

Změny doznal i pohyb ve hře, nově už nenajdete dvojité skoků a běhání po zdech. Pokud by tyto prvky zůstaly, pravděpodobně by to mělo za následek oslabení schopností charakterů i snížení účinnosti některých zbraní. A to i přestože tento pohyb kladl důraz na vyšší úroveň dovedností samotných hráčů.

Co se naopak nepovedlo, to jsou hardwarové nároky, které jsou značné. Grafické zpracování jim přitom naprosto neodpovídá. Mimo to hra má tendenci často vykazovat chyby. Nepřekvapí vás tak, když vám pod rukama začnou například mizet postavy. Technologické zpracování si evidentně ponechalo určité rezervy.

Screeny ze hry:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here