Assassin’s Creed Odyssey pustili do světa vývojáři z francouzského Ubisoft Entertainment v říjnu 2018. Zahrát si můžete na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch nebo Microsoft Windows.

Odyssea na vašem displeji

RPG hra nás přenese do období antického Řecka a nabídne rozsáhlý herní svět. Na začátku si volíte svého hrdinu. Respektive si vybíráte, zda to bude hrdina nebo hrdinka. V jejich společnosti pak budete objevovat herní svět – pěšky, na koni nebo dokonce lodí.

K tomu můžete netradičně rozhodovat o tom, jakým směrem se bude ubírat přímo vaše postava. Co bude dělat, jak bude řešit jednotlivé herní situace a jak naloží se svými zbraněmi a schopnostmi? Na čí stranu se přidá a čí hodnoty jí budou vlastní? Bude se mstít nebo přichází v míru? To je otázkou čistě volby hráče. Vaše rozhodnutí ale nemají takovou moc, aby zásadním způsobem v průběhu hry ovlivnila chod celého světa.

Assassin’s Creed Odyssey Gameplay:

Assassin’s Creed Odyssey představuje velmi rozsáhlý celek propracovaný do nejmenších podrobností. Budete svědky boje městských států Athén a Sparty, které je stěžejním tématem. Kolorit antického Řecka potom přesvědčivě dokreslí celá řada postav, které můžeme znát z hodin dějepisu – Hippokrates, Sokrates a mnozí další.

Všeho moc škodí?

Pravdou zůstává, že z boje templářů a assassinů tady mnoho nezůstalo a novinka se z původní série Assassin’s Creed značně vychyluje. Pro ortodoxní příznivce tak pokračování může být do značné míry zklamáním.

Akční adventura svou náročností snese srovnání se špičkami žánrů jako například Zaklínač. Rozlehlost otevřeného světa se ale z přednosti rychle může proměnit v zásadní nedostatek. Zhruba padesát hodin hraní totiž může být pro některé hráče jednoduše až příliš velkým soustem.

Hru navíc můžete hrát znovu, od začátku, ale postupovat se svým hrdinou jinak. I to, že už prostředí znáte, mu na zábavnosti nijak neubere. Miniquesty nebo drobné vedlejší příběhy hlavní motiv sympatickým způsobem oživují. Hratelná je tedy opravdu dlouho.

Screeny ze hry:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here