Anthem je zatím chystaná novinka, kterou vyvíjí americký tým Electronic Arts. Na trh se dostane na počátku roku 2019, a to pro PlayStation 4, Xbox One a Microsoft Windows.

Základní motiv hry

Akční sci-fi RPG je založena primárně na multiplayeru, singleplayer se ale dle dostupných informací objeví rovněž. Ambiciózní projekt nebude klasickým RPG, ale má být spíše kooperativní akcí, a to z pohledu třetí osoby. Se svými souputníky budete procházet otevřeným herním světem, který vám může připravit nejedno překvapení, musíte plnit zadané úkoly a snažíte se získat co nejlepší vybavení.

Anthem Gameplay:

Bude se vám rozhodně hodit. Příběh se totiž odehrává v časech, kdy je civilizace rozmetána doslova na cucky a za zdmi blíže neurčeného města se tak rozkládají jen její poslední pozůstatky, kam se vydají jen ti nejstatečnější. Zbytek příběhu, kromě toho, že v něm nepůjde o menší cíl než záchrana lidstva, je prozatím držen v tajnosti.

O co v Anthem přesně půjde

Zdá se ale, že příběh nakonec s vysokou pravděpodobností ve hře tu nejdůležitější roli hrát nebude. Spíše by se měl stát podkresem pro konkrétní důležité činnosti, zejména pak údržbu, vylepšování, správu a hlavně nošení specifických exo-obleků, které svým nositelům propůjčí zajímavé schopnosti.

Hrdinové v závislosti na konkrétním obleku zvaném Javelin můžou třeba létat. Celkem budou k dispozici čtyři základní typy, které vám pomohou v boji proti monstrům obývajícím svět nebo spíše to, co z něj zbylo.

Už se také ví, že ve hře nebude chybět lootování. I tady ale zatím chybí podrobnější informace. Více detailů tvůrci naopak uvolnili ohledně dostupných zbraní. Každá bude mít svou vlastní úroveň i požadavek na úroveň hráče. Stejně tak budou definovány statistiky a každou zbraň doprovodí označení informující o tom, jak je vzácná.

Z dosavadních informací se zdá, že hra nemůže nabídnout příliš nového a dává si hlavně za cíl oslovit masového hráče. Je šance, že až se odtajní detaily příběhu, projeví se právě tady silná stránka Anthem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here